piglets.jpg

Firma Kheiron uvádí na trh nový výrobek s názvem Quiponin S dánské firmy Nor-Feed.

Quiponin S je přípravek snižující emise čpavku a jiných škodlivých plynů v chovech pasat, drůbeže a jiných hospodářských zvířat. Je to přípravek, který zlepšuje příjem krmiva a přírůstek.

Quiponin S je zcela přírodní výrobek z vybraných rozmělněných částí rostliny Quillaja saponaria (mydlokor tupolistý). Extrakty z těchto rostlin jsou celosvětově uznávány jako nejlepší prostředky pro snížení emisí amoniaku v chovech hospodářských zvířat.

Více informací naleznete v přiloženém dokumentu.

Uvádíme na trh nový přípravek na bázi organického hořčíku a byliných extratů, které mají zklidňující efekt a zchutňující efekt. Výrobcem je firma Dumas, která je divizí dánské firmy Nor-Feed.

Přesvědčili jsme se v praxi, že přípravek je velmi účinný a vhodný pro zklidnění jakéhokoliv druhu a kategorie zvířat. Hlavní indikací je neklid, soutěžení v kotci, kanibalizmus, příprava pro převoz na jinou farmu nebo na jatka.

Ve spolupráci s francouzkou firmou REALDYME uvadíme na trh stejnojmený přípravek který lze označit za mimořádný a zcela originální. RELADYME je vyroben patentovanou technologií z obyčejné suroviny jakou jsou pšeničné otruby. Přípravek byl původně určen jako surovina s mimořádnými vlastnostmi, avšak brzy se ukázalo, že přípravek má další zcela mimořádné vlastnosti. Pokusy in vitro i in vivo potvrdily významný efekt na neutralizaci a eliminaci mykotoxinů obsažených v kontaminovaném krmivu. Realdyme také obsahuje škálu aktivních přírodních enzymů a pomáhá zlepšit stravitelnost krmiva a upravuje pozitivně střevní mikroflóru

Výskyt salmonel v chovech hospodářských zvířat je velkým rizikem pro zdraví konzumentů. Vlastní chov nemusí klinické projevy této infekce zaznamenat, ale může docházet k přenosu přes masné výrobky na lidskou populaci. Státy EU se zavázaly přijímat opatření proti salmonelám která se prezentůjí jako národní programy proti slamonelám. Velmi účinným opatřením v chovech hospodářských zvířat je acidifikace krmiva a vody. Ovšem účinnost přípravků na bázi kyselin se velmi v ýrazně liší. Pro informaci jsme požádali profesora Jiřího Smolu o posouzení účinnosti našich klíčových přípravků do krmiva a vody proti salmonelám. Výsledky jsou vpřiloženém dokumentu.