horse.jpg

 

Daafit Aqua

novinka Daafit Aqua je tekutý produkt obsahující kyselinou laurovou GML 90 a kyselinu máselnou

Kyselina laurová, glycerol monolaurát 90 a kyselina máselná

Kyselina laurová je kyselina se středně dlouhým řetězcem zcela přírodního původu. Je získávaná z palmového a kokosového oleje. Tato kyselina je však přirozenou součástí mléka a kolostra zvířat i člověka. Wikipedie zmiňuje, že až 6% tuku obsaženého v mléku tvoří kyselina laurová. Glycerol tvoří s kyselinou laurovou mono- di- a tri- laurát. Pouze monolaurát však vykazuje antibakteriální účinky, proto Daavision B.V. používá k výrobě pouze 90% monolaurát (GML 90). Kyselina máselná patří do skupiny organických kyselin s krátkým řetězcem a má významný účinek na udržení zdraví trávícího traktu.

 

 

 

 

Antibakteriální účinnost

Kyselina laurová má velmi silné antibakteriální účinky jak proti grampozitivním tak proti gramnegativním bakteriím. Významný je především účinek proti grampozitivním bakteriím, protože neexistuje mnoho alternativ k antibiotikům, které by proti nim působily. Centrální veterinární ústav v Lelystadu navíc prokázal, že GML 90 má silnější antibakteriální účinek než čistá kyselina laurová (Data CVI Lelystad, 2011). Přidáváním Daafitu®  Aqua do napájecí vody dedysnížíte infekční tlak vytvářený například Streptokoky nebo klostridiemi a můžete tedy  omezit používání antibiotik. 

Zdraví trávícího systému

Těsný spoj buněk ve střevě (Zonula Occludens) není u mladých zvířat zcela uzavřený. To znamená, že patogenní mikroorganismy jako například streptokoky mohou vstupovat přes tyto prostory do krevního oběhu mnohem snadněji. Je známo, že kyselina máselná zlepšuje a urychluje proces uzavření mezibuněčných prostor ve střevní sliznici. Mimo to, kyselina máselná podporuje růst střevního epitelu (klků) a působí příznivě na hojení narušené střevní sliznice. (Zdroj: Presentation Scientific Day of the VGV 17-06-2011)

Dávkování

Daafit Aqua se dávkuje přímo do pitné vody pomocí dávkovací pumpy. Dávka pro různé druhy zvířat je uvedena v tabulce:

Složení produktu

Krmné suroviny: mastné kyseliny (kyselina laurová), výtažky z kokosového a palmového oleje, Mono a diglyceridy mastných kyselin (GML 90)

Přírodní nebo odpovídající synteticky vyrobené zchutňovadlo: Kyselina máselná

Konzervanty: E200 kyselina sorbová, E236 kyselina mravenčí, E260 kyselina octová, E280 kyselina propionová, E295 mravenčan amonný, (E527 amoniak + E236 kyselina mravenčí)

Emulgant: E484 Polyetylénglykol-glycerylricinoleát

Daafit Aqua je charakterizován jako žíravý a proto s ním musí být zacházeno podle předpisů GHS207. Manipulace s Daafit Aqua musí odpovídat tomuto předpisu.

Signální věty: nebezpečný

 

Následující H-fráze platí pro Daafit® Aqua: H314, H318 a H335

Balení

kanystry         25kg 

sudy             225kg 

kontejnery 1 000kg

Attachments:
Download this file (Daafit_Aqua_letáček.pdf)Daafit Aqua_letáček[ ]659 kB