chickens.jpg

RockiesRockies

Rockies jsou pečlivě namíchané premixy makroprvků a mikroprvků, které byly slisovány do formy kostek.

Rockies doporučujeme používat ve spojení s normálním programem výživy na farmě jako širokospektrální doplněk základních minerálů jako prevence běžných minerálních deficitů a jako prostředek k dosažení minerální rovnováhy.

Rockies jsou vyráběny za pomocí vyspělé technologie velmi silných hydraulických lisů zkonstruovaných k těmto účelům. Tyto stroje mohou vyvinout tlak převyšující 1,5 tuny na cm2 (200 barů). Tento tlak umožňuje, aby nejrůznější sypké materiály byly přeměněny na pevné kostky připomínající skálu. Z toho pochází jejich názem „Rockies“

Rockies jsou vyroeny takovým způsobem, že kostky nepodléhají vlivům počasí a nevadí jim déšť ani sníh, prudký vítr nebo vysoká vlhkost.. Na rozdíl od sypkých minerálních směsí, které mohou být rozfoukány nebo se slepí do beztvaré hmoty, rockies zůstávají stejně pevné a stabilní dokud nejsou zcela spotřebovány. Díky této vlastnosti jsou  lizy Rockies často ekonomičtější než takzvané „levnější“ lizy.

 Navzdory vysoké pevnosti a stabilitě, Rockies jsou velmi chutné. Zvířata je velmi rádi a ochotně olizují. Jazyk zvířat je ideální nástroj k postupnému narušování pevné struktury tak aby zvířata zkonzumovala dostatečné denní množství, které je velmi prospěšné jejich rozvoji a zdraví. Navíc, zvířata při olizování neustále povrch kostky nasliňují, což změkčuje povrch kostky, ale nenarušuje vnitřní tvrdost kostky.

 Spotřeba závisí na mnoha faktorech, jako jsou:

  • Množství minerálů podávaných v současné krmivé dávce
  • Množství minerálů v pícninách a dalších krmivech
  • Věk a kondice zvířat (tj. březost, laktace)
  • Plemeno zvířat
  • Úroveň užitkovosti (např. dojivost)

 

Orientační hodnoty denního příjmu jsou uvedeny v následující tabulce. Tyto hodnoty jsou skutečně pouze orientační a naznačují, nikoliv určují denní spotřebu.

Druh a kategorie zvířat

g/ks/den

kg/rok

Dojnice (6.500 litrů mléka/rok)

65 g

24 kg

Krávy 

50 g

20 kg

Jalovice (1-2 roky)

25 g

10 kg

Koně (malí a střední)

30 g

11 kg

Výkrm skotu

25 g

10 kg

Telata

10 g

4 kg

Ovce

10 g

4 kg

Jehňata

5 g

2 kg

Kozy laktující

20 g

8 kg

Kozy masné

10 g

4 kg

Kůzlata

5 g

2 kg

Buvoli

35 g

13 kg