piglets.jpg

 

Daafit  

kyselina laurová a GML 90 (směs) aplikovaná do krmiva

Daavision B.V. byla první  firmou, která začala vyrábět čistou formu kyseliny laurové, která zůstává stabilní v nízkých teplotách ve formě sypkého prášku. Přípravek obsahuje GML90 (90% glycerol monolaurát, přirozená příměs kyseliny laurové), jelikož GLM90 je snadněji přijímaná zvířaty a má dokonce větší antibakteriální účinnost . 

Kyselina laurová a GML90

Kyselina laurová je přírodní látka, kyselina se středně dlouhým řetězcem, která se získává z kokosových ořechů a palmového oleje. Kyselina laurová je obsažená v kolostru nebo mléku všech zvířat. Wikipedie zmiňuje, že 6% tuku obsaženého v lidském mléku je kyselina laurová.

Během řízené reakce kyseliny laurové s glycerolem se tvoří glycerol monolaurát, dilaurát a trilaurát. Daavision B.V. používá k výrobě pouze 90% glycerol monolaurát GML90, protože pouze monolaurát má antibakteriální účinky. 

Grampozitivní bakterie

 

Kyseliny s krátkým řetězcem se obvykle používají v krmivu především pro své antibakteriální vlastnosti proti gramnegativním bakteriím. Grampozitivní bakterie, narozdíl od gramnegativních jako jsou a spp., nejsou citlivé ke kyselinám s krátkým řetězcem. Důvodem je složení bakteriální membrány grampozitivních Escherichia coli Salmonella bakterií. Kyseliny s krátkým řetězcem nejsou schopny pronikat přes jejich bakteriální stěnu. Výzkumy ukázaly, že kyseliny se středně dlouhým řetězcem jsou schopny pronikat přes bakteriální stěnu grampozitivních baktérií a kyseliny laurová a GML90 může účinně působit proti grampozitivním bakteriím jako jsou streptokoky, stafylokoky a klostridie

 

 

 Zlepšení imunity

 U mladých zvířat dochází k poklesu pasivní odolnosti proti Streptococcus suis a ve stáří asi 6-ti týdnů dosahuje minima. Používání antibiotik může zpomalit proces budování aktivní imunity.

V případě používání přípravku Daafit prostřednictvím krmiva může být používání antibiotik omezeno a výsledkem může být rychlejší účinnější vytvoření aktivní imunity.

 

 Kategorie hospodářských zvířat

 Ačkoliv první indikace používání přípravku Daafit byly zaměřeny na prasata, Daavision B.V. provádí intenzivní testování přípravku u jiných hospodářských zvířat. Daafit prokázal výrazný účinek na zdraví trávícího systému u nosnic a u kuřecích brojlerů. Daafit rovněž prokázal svůj pozitivní vliv u dojnic a u koz na snížení počtu somatických budněk v mléce.

 

 

 

Dávkování

Daafit může být aplikován prostřednictvím kompletního krmiva. Doporučujeme následující koncentrace pro různé kategorie hospodářských zvířat.

 

Signální věty: varování

Následující H-fráze by měly být používány pro Daafit: H315, H319 a H335

Balení:

pytle 20kg 

big bag (typ C)

  

  

 

 

Attachments:
Download this file (Daafit_letáček.pdf)Daafit_letáček[ ]651 kB