cows.jpg

  

HORKA Chickpaper  

 

"Kolumbův papír" pro kuřata

 

                                                          

HORKA

 

„Kolumbův papír“ vyvinutý specialisty ve spolupráci s chovateli kuřat. Jde o speciální druh papíru, který se lehce odbourává a má velkou absorpční a šustící schopnost.  Horka zajistí, že jeden den stará kuřata ve vašem odchovu budou bezpečně „navedena“ (sluchem) k systému s pitnou vodou.   

Když se kuřata papíru dotknou, produkuje papír šustivý zvuk, který kuřata přitahuje. Zároveň na zemi vytváří teplý povrch. Horka se záměrně vyrábí v šířce 66-68cm a dodává se v rolích po 100-200m. Udaná šířka je důležitá z následujících důvodu:

  • příliš široký papír nezajistí dobré šíření
  • u příliš úzkých papírů se potrava dobře nerozloží a dochází k rozházení krmiva

  

HORKA

  • Kompatibilní se všemi systémy pitné vody.

Horka se jednoduše položí pod pitný systém. Může se používat spolu s pitnými hlavicemi a napáječkami, s napájecími sloupy, kanály  s minidrinkem. Voda je prvním životně důležitou potřebou! Od prvního okamžiku, kdy se přivezou jednodenní kuřata, se Horka ukazuje jako dobrý pomocník. Cca po 4 hodinách se kuřata usadí na papíru a tím je jejich první životní potřeba – dodávka vody, uspokojena.

  • Teplejší povrch na zemi

Horka poskytuje kuřatům v chovné hale teplejší povrch podlahy, než-li je tomu u klasického povrchu z betonu pokrytého stelivem, což má za následek menší rozdíly v růstu. Minimalizuje se výskyt osteoporózy a infekce ze zbytku žloutku. Kuřata jsou více stejná a výsledky chovu jsou výrazně lepší. 

  • 10 gramů váhy navíc po sedmi dnech

Extenzivní pokusy s papírem pro kuřata ukázaly, že ve srovnání s kuřaty „bez papíru“ se u chovu na Horka zvýšila v průměru po sedmi dnech váha o 10g. Tento výsledek lze dosáhnout pouze při menších rozdílech růstu. 

  • Lepší rozložení kuřat po chovné hale

Rozmotáním pruhu papíru pod každou napájecí věží se zlepší rozložení kuřat po chovné hale. Po několika hodinách budou kuřata na papíře po celé chovné hale. Tím se optimalizuje příjem vody a  zabrání se tomu, že by se slabší kuřata k vodě nedostala. 

Lepší způsob krmení

Rozložením krmení na Horka se zlepšuje příjem potravy. Pro kuřata je snazší sbírat krmivo z papíru, než z krmících stolů, které se tímto stávají zbytečné. Dále se z důvodu vysoké absorpce prvního sekretu sníží konzumaci fekálií.    

 

 HORKA – vysoká schopnost odbourání

V praxi se ukázalo, že je Horka vysoce odbouratelná, tedy již není potřeba papír z chovných hal odstraňovat. 

 

Balení:

Horka 100 karton obsahující 6 rolí po 100m, šíře 66cm, odbouratelný za 7-8 dnů.

Horka 200 karton obsahující 2 role po 200m, šíře 68cm, odbouratelný za 3-4 dny.

Poultry Paper karton obsahující 5 rolí po 160m, šíře 68 cm, odbouratelný za 2-4 dny.  

Kartony jsou z hygienických důvodů zabaleny v plastovém obalu. 

 

 

Attachments:
Download this file (Chickpaper_letáček.pdf)Chickpaper_letáček[ ]613 kB
Download this file (Horka200_letáček.pdf)Horka200_letáček[ ]129 kB